Adana - Tepebağ

Orhan Erkut | Yönetim -Kurulu- Danışmanı, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Kariyer Geliştirme Koçu

 

Orhan Erkut - favicon

“Bir işletmede ‘ekibin değişim hızı’ herşey! Patronaj, üst yönetim ve karar mekanizmasında etkili olan herkes bu ekibin içinde… Eğer bu hızı tespit etmeden işe koyulursanız, başarı şans eseri!”

Orhan Erkut

Mühendislik eğitimi aldı. Ardından Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisans yaptı. Üniversitedeki yıllarını sosyal ve sportif anlamda oldukça aktif geçirdi. Briç dersleri vererek kazandığı ilk iş deneyimini mezun olana kadar farklı alanlarda da geliştirdi.

Şark Hayat A.Ş. (Koç Allianz Hayat A.Ş.), Çarşı Büyük Mağazacılık A.Ş. (Boyner Mağazacılık A.Ş.), Deulcom International şirketlerinde İnsan Kaynakları ve yönetim odaklı görevlerde bulundu; projeler yönetti.

Halen yurt içi ve yurt dışı danışmanlık projeleriyle faal Trio İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı şirketini 2003 yılında kurduğunda 29 yaşında ve 7 yıllık bir profesyonel iş deneyimine sahipti. Trio’da yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren orta ve büyük ölçekli birçok şirkette projeler yönetti. 2010 yılında, Get A Meet‘i, 2013 yılında da Trio‘nun yeni markası İnsana Yatırım‘ı kurdu.

Halen, Trio danışanlarına “insan kaynakları”, “stratejik yönetim” ve “değişim” konularında verilen danışmanlık projelerini yönetmekte; Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Ayrıca, İnsana Yatırım uygulamalarında “Kariyer Geliştirme Koçu” olarak çalışırken, teknoloji alanında bazı projeler geliştirmekte ve yönetmektedir.

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu üyesidir.

2002 yılında evlendiği eşi Özlem’e “iyi bir hayat arkadaşı”, 2004 yılında hayata gelen kızı Işın’a “iyi bir baba” olmaya çalışır. Fırsat buldukça fotoğraf çeker, bilardo ve briç oynar; bahçe işleri ile uğraşmaktan ve spor yapmaktan da keyif alır.
[hr_invisible]